Keep calm and Watch Docs – prawa człowieka w filmie

WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie
to jeden z najstarszych i największych festiwali filmów o prawach człowieka na świecie. Co roku gromadzi około 70 000 widzów w całej Polsce.

Festiwal filmów o prawach człowieka to pomysł, który w ostatniej dekadzie odniósł sukces na wszystkich prawie kontynentach. Od 2003 r. we współpracy z wieloma partnerami z całej Polski – organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi, teatrami, kinami i innymi instytucjami kulturalnymi – po grudniowym warszawskim festiwalu międzynarodowym organizuje się co roku Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Festiwal objazdowy, który powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, w 2014 roku odwiedzi blisko 40 miast.

Ukazywane filmy nie obalają nieludzkich reżimów i rzadko bezpośrednio wpływają na bieg wypadków w życiu społeczeństw. Są jednak jednym z najpotężniejszych czynników kształtujących nasze wyobrażenia, poglądy i wrażliwość. Mają także walor świadectwa i unikalną siłę oddziaływania. Organizatorzy festiwalu korzytają z tej siły, przykuwając uwagę widzów do otaczającej ich rzeczywistości – bliższej i dalszej. Zachęcają publiczność, aby spojrzała na nią przez pryzmat praw człowieka, zobaczyła i odczuła w filmach coś ważnego i wspólnego.

Szczecińska edycja już w dniach: 20 – 24 października!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: watchdocs.pl

Serdecznie zapraszamy!

watchdocs1 watchdocs2

Podziel się