Konkursy EY

Warszawa, 17 września 2013 r.

 

 

Ruszają tegoroczne edycje konkursów EYe on Tax i EY Financial Challenger

EY (dawniej Ernst & Young) zaprasza studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych do udziału w kolejnych edycjach konkursów. Już od dekady doradcza firma EY otwiera studentom drzwi do kariery – udział w konkursach daje przedsmak pracy w branży transakcyjnej i podatkowej, a zwycięzcom EY oferuje płatne praktyki oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

 

Wyzwanie EY Financial Challenger:  branża finansowa

– EY Finacial Challenger to unikatowy konkurs w skali Polski, który daje możliwość młodym ambitnym ludziom zdobyć ogromną wiedzę, jest również idealną szansą na rozpoczęcie kariery zawodowej. Kilka miesięcy zmagań konkursowych pozwoliło mi wejść w świat doradztwa transakcyjnego oraz zbudować wiele umiejętności zarówno miękkich, jak i twardych. Najważniejszą zaletą Financial Challengera jest możliwość poznania wielu osób, które mają podobne zainteresowania oraz tych, którzy już osiągnęli  sukces i chcą się podzielić zdobytą wiedzą – przyznaje Mateusz Tront, jeden z laureatów poprzedniej edycji konkursu, a obecnie praktykant w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY.

 

Wyzwanie EYe on Tax: branża podatkowa

 

EYe on Tax, organizowany przez ekspertów z działu Doradztwa Podatkowego EY daje praktyczną możliwość zapoznania się z pracą profesjonalnych doradców podatkowych. Konkurs, również trzyetapowy, angażuje 3 lub 4-osobowe drużyny studentów w rozwiązywaniu kazusów prawnych z zakresu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego.

 

Z roku na rok konkursy cieszą się coraz większym powodzeniem studentów. W poprzednich roku akademickim w obu konkursach wzięło udział ponad 1300 zespołów z całej Polski.

 

Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w EY przyznaje: – Już od ponad dekady EY organizuje konkursy dla studentów, i co roku jesteśmy pozytywnie zaskakiwani poziomem merytorycznym uczestników. Nasze inicjatywy stwarzają studentom nie tylko możliwość praktycznego skonfrontowania wiedzy zdobytej na uczelniach, ale dają również szansę na nawiązanie nowych profesjonalnych znajomości, a dla niektórych – to właśnie udział w konkursach jest trampoliną do rozpoczęcia kariery zawodowej w branży doradczej. Co więcej, uczestnicy konkursów mogą również przeanalizować swoje kompetencje miękkie – takie jak komunikatywność, kreatywność, umiejętność pracy zespołowej. Te kwalifikacje, z punku widzenia pracodawcy, równie liczą się w środowisku pracy jak przygotowanie merytoryczne kandydatów. 

 

 

Zgłoszenia do konkursu EYe on Tax i EY Financial Challenger przyjmowane są do 18 listopada br.

Więcej informacji na stronach www.ey.com.pl/EYe_on_Tax i www.ey.com.pl/Challenger

Podziel się