Law Games 2013

Plakat+Law+Games+2013+FINAL

Poczuj się jak prawnik – sprawdź swoje siły!

Law Games 2013

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz kancelaria Wierzbowski Eversheds po raz kolejny dają studentom prawa i absolwentom Wydziałów Prawa i Administracji szansę udziału w konkursie Law Games. To już VIII edycja projektu, której Finał odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2013 roku.

Dzięki Konkursowi studenci (III–V rok) i absolwenci prawa mają okazję sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce. Do Finału zakwalifikują się uczestnicy, którzy wykażą się wiedzą z zakresu prawa gospodarczego, prawa konkurencji, a także umiejętnością pracy w grupie.

W tym roku uczestnicyLaw Gamesmają do wyborudwa kazusy: kazus z zakresu prawa gospodarczego oraz kazus z zakresu prawa konkurencji. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, gdyż patronat honorowy nad konkursem objął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Konkurs składa się z dwóch etapów: Eliminacji i Finału. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się na stronie www.elsa.org.pl/lawgames i rozwiązać jeden z kazusów przygotowanych przez prawników
z kancelarii Wierzbowski Eversheds. Rozwiązując kazus, uczestnik wciela się w rolę powoda lub pozwanego. Rola procesowa dla uczestnika Konkursu jest automatycznie przydzielana przez system
z chwilą dokonania rejestracji. Rozwiązania kazusów należy nadsyłać do
7 kwietnia 2013 r.

Autorzy najlepszych prac wezmą udział w Finale, który odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2013 roku w Warszawie, w siedzibie kancelarii Wierzbowski Eversheds. Finaliści zostaną podzieleni na grupy, których zadaniem będzie wypracowanie werdyktu w sprawie z kazusu eliminacyjnego. Następnie każdy z uczestników przedstawi indywidualnie jeden z argumentów opracowanych przez jego drużynę. Na ostateczny wynik wpływ będą miały wszystkie oceniane elementy pracy grupowej i wystąpień indywidualnych, takie jak umiejętność pracy w grupie i wypracowywania wspólnego stanowiska, podział pracy, zaangażowanie, a także sposób i poziom argumentacji.

Oprócz satysfakcji z wygranej, ciekawych wrażeń i bezcennych doświadczeń, na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Każdy z pięciu zwycięzców uzyska możliwość odbycia miesięcznej, płatnej praktyki w kancelarii Wierzbowski Eversheds, która ufunduje także drobne upominki dla wszystkich finalistów. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo C.H.Beck.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie!

Więcej szczegółów na: www.elsa.org.pl/lawgames

Podziel się