Ogólnopolska Konferencja Prawa Farmaceutycznego

Ogolnopolska+Konferencja+Prawa+Farmaceutycznego pionOKPF

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań oraz Koło Prawa Medycznego „Lege Artis” zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Farmacetycznego, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 9-10 kwietnia 2013 roku.

Tematyka Konferencji koncentrować się będzie na wyzwaniach stojących przed branżą farmaceutyczną w Polsce. W szczegółności poruszane będą tematy wpływu wprowadzenia jednolitego patentu europejskiego na rozwój innowacyjności na rynku leków, zagadnienia związane z etyką nowoczesnego farmaceuty oraz ochroną konkurencji na rynku farmaceutycznym w perspektywie ustawodawstwa polskiego oraz europejskiego. Omawiany także będzie wpływ kryzysu na stan polskiej branży farmaceutycznej oraz możliwe dalsze kierunki jej rozwoju.

Nadrzędnym celem Konferencji jest stworzenie niepowtarzalnej okazji dla studentów z całej Polski do uczestnictwa w wydarzeniu, skupiającym się na dyskusjach oraz prelekcjach specjalistów branży farmaceutycznej oraz prawników zajmujących się prawem farmaceutycznym, przy udziale przedstawicieli samorządów, sektora państwowego i środowiska naukowego.

Projektem towarzyszącym Konferencji będzie Konkurs na Wystąpienie podczas Konferencji, którego główną nagrodą będą atrakcyjne nagrody książkowe oraz miejsce w planowanej publikacji pokonferencyjnej.

Szczegóły Konferencji, w tym dokładny zarys tematyczny oraz informacje nt. Konkursu można znaleźć na stronie: http://okpf.pl.

Zapraszamy również do śledzenia przygotowań do Konferencji na jej profilu na Facebook’u: https://www.facebook.com/KonferencjaFarmaceutyczna.

Podziel się