Praktyki (STEP)

Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich STEP

>> Baza naszych praktyk lokalnych! <<

 

Co dadzą Ci praktyki ELSA?

  • poznasz obcą kulturę i system prawny
  • zdobędziesz międzynarodowe kontakty i doświadczenie
  • zwiększysz swoje kwalifikacje zawodowe
  • poprawisz znajomość języków obcych
  • sprawdzisz się w nowych warunkach
  • przeżyjesz niezapomnianą przygodę

Międzynarodowym Program Wymiany Praktyk Studenckich to coś właśnie dla Ciebie!

Wszystkich studentów WPiA, studiów dziennych i zaocznych, zapraszamy do zapoznania się  aktualną ofertą praktyk.

Nasz Program Praktyk działa na 3 płaszczyznach:

– praktyki międzynarodowe,

– praktyki krajowe,

– praktyki lokalne.

PRAKTYKI LOKALNE

Dla studentów naszego Wydziału organizujemy fakultatywne praktyki lokalne w kancelariach prawniczych i podatkowych, urzędach, firmach oraz organizacjach pozarządowych  w Szczecinie.

Praktyki odbywają się przez cały rok. Czas trwania praktyki to przeważnie 4 tygodnie. Praktyki co do zasady są bezpłatne. Przeważnie dostępne są dla studentów od III roku, ale zdarzają się wyjątki. Są to praktyki fakultatywne, w odróżnieniu od obowiązkowych praktyk organizowanych przez Wydział. Można je jednak zaliczyć na poczet praktyk obowiązkowych na zasadach określonych w regulaminie praktyk obowiązkowych, dostępnym na stronie http://wpiaus.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=209&Itemid=1251

Jak zgłosić swoją chęć odbycia praktyki lokalnej?

1. Na stronach internetowych lub na plakatach i ulotkach, bądź w biurze ELSA (pokój 016) możesz wybrać praktykę, którą uważasz za najbardziej interesującą.

2. Zwróć uwagę na wymagania, określone dla przyszłych praktykantów (to one stanowią pierwszy warunek przy wyborze praktykantów)

3. Pobierz ze strony ELSA formularz potrzebny do złożenia aplikacji (czasem pracodawca wymaga przedłożenia innych dokumentów, np. CV, listu motywacyjnego, zaświadczenia o studiowaniu, etc. Oferta praktyki zawsze zawiera taką informację.)

4. Skontaktuj się z opiekunem danej praktyki i prześlij mu formularz aplikacyjny.

5. Czekaj na kontakt od pracodawcy.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej odwiedź stronę dotyczącą praktyk.

 

PRAKTYKI KRAJOWE

ELSA Poland organizuje również praktyki ogólnopolskie, odbywające się głównie w Warszawie. Dostępne są one dla studentów z całej Polski, również dla żaków ze Szczecina. Są to praktyki w urzędach centralnych, takich jak ministerstwa, organy regulacyjne, organy ochrony wolności i praw,  a także w najbardziej renomowanych kancelariach prawniczych.

To najlepsza okazja odbycia niezapomnianej praktyki!

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przejdź na stronę dotyczącą praktyk krajowych.

 

PRAKTYKI MIĘDZYNARODOWE

STEP – Student Trainee Exchange Programme – Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich jest jednym z wiodących przedsięwzięć Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.

Program rozwija się dynamicznie i obecnie obejmuje swoim zasięgiem ponad 40 krajów Europy.

Umożliwia studentom oraz młodym prawnikom zdobycie wiedzy o systemach prawnych innych państw podczas trwającej od dwóch tygodni do dwóch lat praktyki. Praktyki te są bardzo interesujące, ponieważ praca w innym systemie prawnym to niezwykle ciekawe doświadczenie, tym przyjemniejsze, że o organizacyjną i rozrywkową stronę pobytu za granicą troszczy się obowiązkowo tamtejsza grupa lokalna ELSA.

Serdecznie zapraszamy na zebrania STEP

Polecamy portal: www.praktykiprawnicze.pl