XVII Ogólnopolski Konkurs na Glosę

 

XVII Ogólnopolski Konkurs na Glosę

 

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Kraków serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie na

Glosę do Orzeczenia Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego

Sądu Administracyjnego.

Konkurs jest skierowany do  wszystkich studentów wydziałów prawa i administracji, będących studentami co najmniej II roku.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Eliminacje polegają na napisaniu glosy do jednego z zaproponowanych przez organizatora orzeczeń z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, konstytucyjnego, karnego lub finansowego. Orzeczenia do wyboru są wcześniej publikowane na oficjalnej stronie konkursu.

Do następnej fazy konkursu przechodzą autorzy pięciu najlepszych prac (po jednej z każdej dziedziny). W drugim etapie rywalizacji, będącym jednocześnie jej finałem, jury spośród finalistów wybiera autora najlepszej glosy.
Celem Ogólnopolskiego Konkursu na Glosę jest stworzenie studentom prawa możliwości nabycia umiejętności pisania naukowych komentarzy do orzeczeń sądowych, zachęcanie do podejmowania prób samodzielnej analizy badawczej wyroków wraz z ich uzasadnieniami, a także rozwinięcie aktywności naukowej oraz sztuki argumentacji i obrony własnego stanowiska. Konkurs stwarza także doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy z wybranej dziedziny prawa. 

 

 Konkurs co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów z całej Polski, a w gronie jury zasiadają wybitne autorytety ze świata prawniczego. Prestiż konkursu podkreślają patronaty honorowe najważniejszych instytucji wymiaru sprawiedliwości.

 

Ostateczny termin nadsyłania prac na adres mailowy Organizatora to 3 stycznia 2014 roku.

Partnerem Głównym Konkursu oraz fundatorem nagrody dla autora najlepszej glosy jest  KKW – Kurek Kościółek Wójcik – Kancelaria Radców Prawnych

 

Gala Finałowa odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2014 roku.

Regulamin, treść orzeczeń i więcej informacji znajdziesz na stronie:  www.elsa.org.pl/glosa.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

 

Podziel się